Duyurular

6. KÖK HÜCRE NAKLİ HASTA SEMPOZYUMU

12-13 mayıs 2017 günü Kök Hücre Nakli yapılmış hastalarla Sağlık çalışanları, Sağlık idareciler, Kamu kurumu temsilcileri, STK temsilcileri ve Siyasetcilerimizin katıldığı 6. Kök Hücre Nakli Hasta Sempozyumu Ankara'da Hilton Garden INN de başarıyla gerçekleştirilmiştir. Emeği geçen ve katkı veren herkese teşekkür ederiz.

5. KÖK HÜCRE NAKLİ HASTA SEMPOZYUMU

1 Haziran 2016 günü Kök Hücre Nakli yapılmış hastalarla Sağlık çalışanları, Sağlık idareciler, Kamu kurumu temsilcileri, STK temsilcileri ve Siyasetcilerimizin katıldığı 5. Kök Hücre Nakli Hasta Sempozyumu Ankara'da Ankara Konuk Evinde Sağlık-Sen destekleri ile gerçekleştirildi. 400'ün üzerinde hasta ile Sağlık Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Aile Bakanlığı, Sağlık-Sen yöneticileri ve TBMM üyelerinin biraraya geldiği sempozyum büyük ilgi topladı. Toplantının onur konuğu TBMM Sağlık Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Komisyonu Başkanı sayın Prof. Dr. Vural Kavuncu idi. Yine sempozyuma TBMM Tokat Mv Prof. Dr. Celil Göçer, Karaman Mv. Mevlüt Akgün, Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş, SGK Başkan Yardımcısı Op. Dr. Orhan Koç, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan yardımcısı Uz. Dr. Murat Parpucu, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, Ankara Onkoloji EAH yönetici Prof. Dr. Mehmet Ali Gülçelik şeref verdiler.

 

Hematoloji eğitimine, farkındalığına farklı bir soluk getirmek amacıyla Hematoloji'de sözün demi kitapçığı Prof. Dr. Fevzi Altuntaş, Prof. Dr. İsmet Aydoğdu, Prof. Dr. Seçkin Çağırgan ve Prof. Dr. Cengiz Yakıncı Editörlüğünde yayınlandı. Tüm kitaçılarda bulabilirsiniz.

Bir ilk olarak, Elsevier yayın grubuna ait “Sience Citation Index” (SCI) kapsamında uluslararası saygın bir dergi olan “Transfusion and Apheresis Science” dergisi editörlüğüne seçilmiş bulunmaktayım. Bu göreve beni layık gören dergi yönetimi ile destekleri için tüm meslektaşlarıma çok teşekkür ederim. Ülkemi uluslararası alanda temsil etmenin bilinci ile bilimsel çalışmalarıma ekip bilinci içinde ilk günkü heyecanla devam edeceğim. Ülkemize ve Hematoloji camiamıza hayırlı olsun...

Saygılarımla,

Prof. Dr. Fevzi ALTUNTAŞ

Editör, Transfusion & Apheresis Science

II. Uluslararası Özbekistan-Türkiye Hematoloji Kongresi, "hematoloji onkolojide modern teknolojinin kullanımı" teması ile Mayıs 2016'da Taşkent/Özbekistanda düzenlenecek.

 

Prof. Dr. Fevzi ALTUNTAŞ'a "Yaşam Boyu Onur Ödülü"

Türk Aferez Bilimine ulusal ve uluslararası boyuttaki katkıları nedeniyle Türk Aferez Derneği tarafından X.Ulusal Aferez Kongresi sırasında "Yaşam Boyu Onur Ödülü" verilmiştir.

 

I. ULUSLARARASI ÖZBEKİSTAN-TÜRKİYE HEMATOLOJİ KONGRESİ 19-22 MAYIS 2015 TARİHLERİNDE DÜZENLENECEK.

Bilimi anlamak ve anlatmak konusunda anadilin kullanılması önem taşımaktadır. Atatürk’ün “Türk dili dillerin en zenginlerindendir, yeter ki bu dil şuurla işlensin” sözü bize bu çalışmada yol gösterici olmuştur. Türkçemiz Atatürk’ün de dediği gibi “ şuurla işlendiği takdirde “ gerek bilim gerek sanat gerekse hayatın her alanında yeterli olabilecek zenginlikte bir dildir. Bu çalışmanın mümkün olduğunca bilimsel sözcükleri Türkçe karşılıkları ile kullanmaya teşvik etmesini umuyor ve diliyoruz.

Saygılarımızla

Prof. Dr. İsmet Aydoğdu

Prof. Dr. Fevzi Altuntaş

9.Ulusal Aferez Kongresi ve I. Hematolojik Onkoloji Kongresi Prof. Dr. Fevzi Altuntaş Başkanlığında Kıbrısta gerçekleştirilecektir. Kongrede aferez, transfüzyon, hematolojik onkoloji (Lösemi, Myeloma, Lenfoma, Kemik iliği yetmezliği vb) alanında güncel gelişmeler ele alınacak. Kongrenin 600 üzerinde katılımcı ile gerçekleştirilmesi beklenmektedir. 
 
Attn: Presidents of World Apheresis Association member-societies: 
Attached is your copy of the 2014 World Apheresis Association Newsletter. We hope that you will distribute this to your members. This copy is for your use. You may also choose to have it printed.
Thank you very much for your assistance in submitting material to prepare this newsletter. 
We look forward to seeing you in San Francisco in April. 

World Apheresis Association
Operations Office


WAA Newsletter January 2014
21 -  22 Mart 2014 tarihlerinde düzenlenen Uluslararası "Best of ASBMT Tandem Meeting's" de merkezimizden yapılan bir çalışma ikincilik ödülü ve merkezimizin de yer aldığı çok merkezli başka bir çalışma birincilik ödülü almıştır. Emeği geçenleri tebrik ederiz.
 
 
Bakanlar kurulu kararı ile derneğimiz Türk adını almış ve “Türk Aferez Derneği” olmuştur. Camiamıza hayırlı olmasını dilerim.
 
Türk Aferez Derneği Ankara Çayyolu mevkiinde modern, 4 katlı müstakil kendi ofisine taşınmıştır.
 
Kendi alanında dünyanın en saygın dergilerinden biri olan Elsevier Grubuna ait "Transfusion and Apheresis Science" dergisi Türk Aferez Derneğinin resmi yayın organı olmuştur.
2-6 Nisan 2014 Tarihleri arasında San Francisco/Amerika’da gerçekleştirilecek olan 35. Amerikan Aferez Kongresinde Türk Aferez Derneği Başkanı Prof. Dr. Fevzi Altuntaş konuşmacı olarak davet edilmiştir. Prof. Dr. Altuntaş iki ayrı oturumda “Stem Cell Collection in Mobilization Failure” ve “Apheresis Medicine Physician Training Around the World/ Apheresis Education” başlıklı iki konuşma yapacaktır. Program detaylarına aşağıdaki link adresinden ulaşılabilir: 
Link